۲۰ نمونه از سودآورترین مشاغل خانگی در سال ۲۰۲۰

۲۰ نمونه از سودآورترین مشاغل خانگی در سال ۲۰۲۰

۲۰ نمونه از سودآورترین مشاغل خانگی در سال ۲۰۲۰

برخی از افراد می‌دانند که می‌خواهند در چه زمینه‌ای مشغول به کار شوند اما در مقابل بسیاری از کارآفرینان در خصوص نوآوری و خلاقیت در کسب و کار چیزی نمی‌دانند و انتخاب شغلی مناسب برای آن‌ها کمی دشوار به نظر می‌رسد. ما در این محتوا لیستی از سودآورترین مشاغل کوچک و بعضا سودآورترین مشاغل خانگی را برای سال ۲۰۲۰ تهیه کرده‌ایم که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. هر یک از این مشاغل به سرعت در حال رشد هستند و می‌توانند زندگی خوبی را برای شما فراهم سازند. شروع هیچ یک از این مشاغل به سرمایه زیاد احتیاج ندارد و تنها با سخت کوشی، عزم راسخ و تدبیر خودتان می‌تواند به یکی از سودآورترین مشاغل برای شما تبدیل شود.

سودآورترین مشاغل کوچک در سال ۲۰۲۰

با پیشرفت تکنولوژی و خلاقیت در مدیریت کسب و کار بسیاری از سودآورترین مشاغل در حوزه ایده‌های تجارت آنلاین قرار می‌گیرند، با این حال می‌توانید در این لیست ایده‌هایی از کسب و کار نوآورانه را مشاهده کنید که در حوزه مراقبت از کودکان، ورزش، انجام کارهای فنی و غیره نیز هستند و می‌توانند ایده‌های جدید کار در منزل را به شما یاد دهند، پس با ما همراه باشید.

 1. تعمیرکار ماشین در منزل

  از آنجایی که بیشتر ما برای رفتن از مکانی به مکان دیگر از ماشین خود استفاده می‌کنیم، بنابراین گذراندن بیشتر اوقات در تعمیرگاه، اجاره یک وسیله نقلیه در روز و غیره از جمله موارد ناخوشایند و گران به شمار می‌رود. در کنار برخی از افراد که تعمیرات خودرو را در تعمیرگاه خود انجام می‌دهند، در حال حاضر نوآوری در کسب و کارامروزی موجب شده است تا برخی افراد از خدمات تعمیر در منزل یا محل کار بهره‌مند شوند به گونه‌ای که افراد متخصص می‌توانند با مراجعه به محل مشتری یا تعمیر ماشین در پارکینگ خود، مشکلات خودروی مشتریان را برطرف سازند، که این شغل از جمله کارآفرینی در منزل برای آقایان به شمار می‌رود. اگر به عنوان مکانیک ماشین فرد ماهری هستید، سرویس تعمیر اتومبیل می‌تواند به عنوان یکی از سودآورترین ایده‌های تجاری برای شما در نظر گرفته شود.

 1. کامیونت‌های مواد غذایی

  با افزایش اجاره بها در شهرهای بزرگ، افرادی که در زمینه مواد غذایی متخصص هستند و به تازگی می‌خواهند کار خود را شروع کنند با مشکل مواجه خواهند شد که کامیونت‌های مواد غذایی توانسته با ایجاد خلاقیت در مدیریت کسب و کار این مشکل را برطرف کند.
  شما می‌توانید در کنار یک جاده، بازار تره‌بار، میدان شهر و هر جایی که ممکن است جمعیت را به خود جلب کند کامیونت یا وسیله نقلیه خود را پارک کرده و به فروش مواد غذایی‌تان بپردازید. اگر در پخت یک غذای خاص تبحر دارید می‌توانید با پخت غذای مخصوص خود یک تجارت پر رونق را راه اندازی کنید.

 1. خدمات شستشوی اتومبیل سیار

  برخی اوقات افراد برای بیرون بردن ماشین با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد به همین دلیل خدمات شستشوی اتومبیل سیار می‌تواند یک نوآوری در کسب و کار برای برخی از افراد متخصص در این زمینه باشد. اگر نمی‌دانید که چگونه می‌توانید کار سرویس شستشوی اتومبیل سیار را شروع کنید می‌توانید با بهره‌گیری از فضای مجازی، کسب و کار خود را به صورت اینترنتی به افراد معرفی کنید تا مردم از خدمات شما مطلع شوند.

 1. تعمیرات الکترونیک

  وقتی مشکلی برای تلفن همراه افراد پیش می‌آید مردم در اسرع وقت خواستار کمک هستند، بنابراین شکی نیست که خدمات تعمیر الکترونیکی موبایل در حال حاضر شغلی محبوب باشد. با بهره‌گیری از خلاقیت در مدیریت کسب و کارمی‌توانید مشکلات مربوط به گوشی همراه افراد و خدمات شبکه و غیره را انجام دهید.
  فروشگاه‌های اپل و سایر فروشندگان لوازم الکترونیکی اخیرا به دلیل انتظار طولانی مدت مشتریان، مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، بنابراین در صورتی که بتوانید جهت تعمیر به منزل مشتریان خود مراجعه کنید، رونق کسب و کارتان بیشتر هم خواهد شد.

 1. پشتیبانی فناوری اطلاعات

  برخی از افراد در صورت ناآگاهی، کامپیوتر یا سایر دستگاه‌های خود را در معرض خطر هکرها و سرقت هویت قرار می‌دهند. متاسفانه زمانی که این مشکل پیش می‌آید پشتیبان تلفنی رایگان به خوبی خدمات را به مشتریان ارائه نمی‌دهند و مشکل را به خوبی حل نمی‌کنند.
  اگر در زمینه فناوری تخصص دارید و علاقه‌مند به نوآوری در کسب و کار هستید این شغل می‌تواند سودآورترین تجارت برای شما باشد. تمام آنچه که نیاز دارید زمان، وسیله حمل و نقل و دانش فنی خودتان است. در حال حاضر این فرصت به عنوان کارآفرینی در منزل برای آقایان شناخته می‌شود.

 1. مربیان شخصی

  اگر در حوزه ورزشی تبحر دارید حتما نباید در سالن‌های ورزشی کار کنید بلکه می‌توانید جهت آموزش به مشتری به محل زندگی آن‌ها بروید یا کلاس‌های خود را به صورت آنلاین برگزار کنید. یکی از ایده‌های جدید کار در منزل شغل مربی شخصی است که با ارائه جلسات در خانه یا کلاس‌های آنلاین انجام می‌شود. در صورتی که مربی یوگا و سایر ورزش‌های مدیتیشن هستید می‌توانید به دیگران کمک کنید تا به تناسب اندام دلخواه خود برسند، البته شما نیز در این حین درآمد قابل توجهی کسب می‌کنید.

 1. خدمات پس از بارداری و نگهداری از نوزاد

  با وجود مادران شاغل بسیاری از افراد هستند که به کمک افراد متخصص در زمینه نگهداری کودک نیاز دارند. یکی از مشاغل کودک محور و سودآورترین مشاغل خانگی که امروزه در حال افزایش است ارائه خدمات پس از بارداری و نگهداری از کودکان در منزل است. این گزینه درآمدزایی در منزل برای خانم‌ها شغلی سودآور و بدون نیاز به محل کار برای افراد ماهر در این زمینه بوده که می‌توانند با انتخاب این شغل و نگهداری از نوزادان یکی از سودآورترین مشاغل را تجربه کنند.

 1. فعالیت‌های آموزشی برای کودکان

  هر چه تعداد کودکان افزایش پیدا می‌کند، هزینه آموزش کودکان برای شرکت در کلاس‌های موسیقی، هنر و غیره نیز بیشتر خواهد شد، در نتیجه والدین ترجیح می‌دهند تا کودکان‌شان خارج از آموزش مدارس به کلاس‌های خصوصی در منزل روی آورند.
  یکی از جمله کسب و کارهای نوآورانه و موفق در حال حاضر مربیان ژیمناستیک، استاد موسیقی، مربی شنا، معلم یوگا و سایر فعالیت‌های کودک محور است، بنابراین در صورت داشتن مهارت در زمینه‌های ذکر شده می‌توانید داشتن شغلی سودآور را تجربه کنید.

درآمدزایی در منزل برای خانم‌ها

 1. برنامه‌های موبایل و سرگرمی برای کودکان

  اگر علاقه‌مند به ایجاد خلاقیت در مدیریت کسب و کار هستید و از وقت گذراندن با کودکان لذت می‌برید، فناوری خود را به سمت کودکان و نوجوانان ببرید.  اگر ایده‌ای برای یک برنامه آموزشی و سرگرمی برای کودکان یا والدین دارید می‌توانید برنامه‌های سرگرم کننده‌ای برای کودکان تهیه کنید و آن را در دسترس آن‌ها قرار دهید و این تجارت را به سودآورترین مشاغل خانگی برای خود تبدیل کنید.

 1. لوازم جانبی و لباس مشترک

  سایت‌هایی مانند Rent the Runway و Gwynnie Bee ایده اقتصاد به اشتراک گذاری را تامین کرده‌اند. این سایت‌ها جایی هستند که وقتی ما وسیله‌ای را می‌خواهیم اما به دلیل هزینه یا موارد دیگر نمی‌توانیم آن‌ها را تهیه کنیم می‌توانیم از یک منبع اشتراکی از آن‌ها استفاده کنیم.
  این سایت‌ها لباس‌ها و لوازم جانبی را اجاره می‌دهد، در این صورت با وجود یک کالا می‌توان چندین بار از طریق آن درآمدزایی کرد. برای شروع می‌توان با بهره‌گیری از خلاقیت در مدیریت کسب و کار برخی از لوازم یا لباس‌های پرطرفدار را جمع کرده و آن را به افراد متقاضی قرض دهید تا کسب و کار خود را پررونق سازید.

 1. تجهیزات بهسازی منزل

  آیا در مرتب کردن چمنزار، باغچه و تعمیر ابزار خانه مهارت دارید؟ چرا در صورتی که در زمینه‌های ذکر شده حرفه‌ای هستید مهارت خود را به یک کسب و کار نوآورانه تبدیل نکرده و تجارت سودآور خود را شروع نمی‌کنید؟  اگر نمی‌دانید برای شروع این کار باید چه کنید تنها راه استفاده از شبکه‌های مجازی و اطلاع رسانی به افراد است تا بتوانند از این طریق با تخصص شما آشنا شده و در صورت نیاز از مهارت شما بهره‌مند شوند، این شغل به عنوان یک کارآفرینی در منزل برای آقایان شناخته می‌شود و درآمد مناسبی دارد.

 1. اجاره خانه در تعطیلات

  سایت‌ Airbnb به صاحبان املاک اجازه می‌دهد تا با اجاره املاک یا حتی اتاق خواب بلااستفاده در تعطیلات بیش از هر زمان دیگر به سودآوری دست پیدا کنند. چندین سال است که این خلاقیت در مدیریت کسب و کار در سراسر کشور افزایش پیدا کرده و هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند. اگر شما هم در یک مقصد گردشگری مطلوب زندگی می‌کنید می‌توانید با ایجاد نوآوری در کسب و کار به راحتی فضای اجاره خانه خود را برای مسافران به سودآوری تبدیل کنید.

 1. دوره‌های دانشگاهی آنلاین

  امروزه یکی از مباحث کارآفرینی در منزل برای آقایان یا خانم‌ها به افرادی اشاره دارد که صاحبان مشاغل آنلاین هستند و با ارائه دوره‌هایی از طریق سیستم عامل‌های آموزشی یا وب سایت‌های خود برخی از سودآورترین مشاغل خانگی را ایجاد کرده‌اند. شما هم می‌توانید در صورت تخصص در دروسی خاص و با بهره گیری از خلاقیت در مدیریت کسب و کار، دوره‌های آموزشی را برای دانشجویان ایجاد کرده و کسب و کار پر رونقی را آغاز کنید.

آموزش آنلاین

 1. دوره‌های آموزش زبان

  با بهبود ارتباطات در حال حاضر افراد در سراسر جهان به دنبال یادگیری زبان هستند. اگر در زمینه آموزش زبان خاصی تخصص دارید می‌توانید با بهره‌گیری از این کسب و کار نوآورانه به انجام آموزش آنلاین زبان بپردازید. این شغل به عنوان یکی از سودآورترین مشاغل خانگی جهت درآمدزایی در منزل شناخته می‌شود که بدون نیاز به مکانی برای تدریس و تنها به صورت آنلاین قابل انجام است. آموزش زبان آنلاین از جمله ایده‌های جدید کار در منزل است که می‌تواند یک ایده تجاری سودآور برای شما باشد. وبسایت اُتیچر (www.oteacher.org) یکی از سرویس های ایرانی شناخته شده در این زمینه می باشد.

 1. دوره‌های بازرگانی یا بازاریابی

  افرادی که فکر تجاری دارند می‌توانند با آموزش و فراگیری تخصص‌شان خلا کاری خود را پر کرده و یک تجارت کوچک را که در ابتدا به هزینه‌ای اندک احتیاج دارد را شروع کنند. در صورتی که مهارتی را در حرفه خود کسب کرده‌اید می‌توانید از طریق دوره‌های بازرگانی آنلاین تخصص خود را با کارآفرینان دیگر به اشتراک بگذارید. مباحث دوره‌های محبوب شامل حسابداری، توسعه وب وردپرس، طراحی گرافیک یا حتی نوشتن یک جلد نامه یا رزومه عالی است.

 1. دوره‌های سرگرمی‌های دیگر

  شما می‌توانید با خلاقیت در مدیریت کسب و کار یک دوره آنلاین را با توجه به هر نوع سرگرمی یا علاقه شخصی خود طراحی کنید. در صورتی که به خطاطی یا کاردستی علاقه دارید و یا به یک بازی ویدیویی خاص مسلط هستید می‌توانید مهارت خود را به افراد علاقه‌مند نشان دهید، به همین سادگی!

 1. مشاوره

  اگر مدت‌ها در دنیای تجارت بوده‌اید بنابراین دارای دانش و تخصص‌های بسیار در صنعت کاری خود هستید، پس چه بهتر که این دانش فنی و مهارت را به عنوان یک مشاور مستقل به یک حرفه جدید تبدیل کنید. زمانی که در زمینه کاری خود متخصص باشید از شما دعوت به سخنرانی در رویدادها و کنفرانس‌ها خواهد شد تا تجربیات خود را با دیگران در میان گذارید. مهارت شما هرچه که باشد، شروع یک کار مشاوره برای شما راهی عالی به جهت درآمدزایی بیشتر است.

 1. طراحی گرافیک

  با افزایش رقابت برندها برای جلب توجه مصرف کنندگان، داشتن مهارت در طراحی گرافیک یکی از پرطرفدارترین مشاغل حال حاضر به شمار می‌رود که می توان از آن بعنوان یکی از سودآورترین مشاغل خانگی نیز یاد کرد زیرا هر کسب و کار کوچک قطعا به کار گرافیکی نیاز خواهد داشت.
  اگر کار با فتوشاپ را بلد هستید و در چند کلاس طراحی شرکت کرده‌اید و به برندسازی علاقه دارید، پس مهارت‌های خود را به عنوان یک طراح گرافیک به یک تجارت تبدیل کنید. می‌توانید با کمک گرافیک عالی یک بازاریابی برای خود ایجاد کنید.

مشاغل خانگی

 1. مدیریت رسانه‌های اجتماعی

  بیشتر برندهای حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی متولد شده و رشد کرده‌اند. حال بیشتر صاحبان مشاغل می‌دانند که باید بازاریابی شبکه‌های اجتماعی داشته باشند اما تعداد کمی از آن‌ها وقت و تخصص لازم برای «فعالیت صحیح در شبکه‌های اجتماعی» را دارند.
  اگر مسلط به توییتر هستید و زندگی خود را در فیسبوک و اینستاگرام می‌گذرانید و با تمامی راه و چاه آن آشنایی دارید، می‌توانید تخصص در شبکه‌های اجتماعی را به یک سرمایه گذاری تبدیل کنید. شکی نیست که مشاوره رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به راحتی به یکی از سودآورترین مشاغل کوچک تبدیل شده و به عنوان یک درآمدزایی در منزل برای خانم‌ها و آقایان در نظر گرفته شود.

 1. تبلیغات بازاریابی

  اگر مهارت خاصی در کلمات دارید می‌توانید از استعداد خود برای نوشتن محتوا و تلاش در بازاریابی محتوایی استفاده کنید. در صورتی که محتوانویسی را برای شرکت‌های مختلف انجام دهید یا به صورت مستقل کار کنید می‌توانید بدون توجه به هرچیز دیگر تجارتی موفق را در پیش داشته باشید، این شغل از جمله ایده‌های جدید کار در منزل شناخته می‌شود که بسیار موفق بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *