۱۰ ایده کسب و کار کوچک اینترنتی در سال ۱۴۰۰

۱۰ ایده کسب و کار کوچک اینترنتی در سال ۱۴۰۰

۱۰ ایده کسب و کار کوچک اینترنتی در سال ۱۴۰۰

بهترین ایده کسب و کار کوچک اینترنتی تلفیقی از اشتیاق، مهارت، تفکر استراتژیک و زمان بندی مناسب هستند. پیدایش ویروس کرونا سطوح کسب و کار را به مشاغل آنلاین تغییر داد؛ مشاغل اکثرا کم هزینه که از داخل خانه قابل هدایت می‌باشند. در این مقاله به بررسی ۱۰ ایده برتر در این خصوص می‌پردازیم. ایده‌هایی که با کمی تیزهوشی می‌توانید نمونه‌های مشابه بسیاری از آنرا متناسب با مهارت خود پیدا کنید.

۱-راه‌اندازی وبلاگ بیزینسی

زمانی که شما یک کسب و کار آنلاین کم هزینه را آغاز می‌کنید، یکی از سه عنصر زمان، محصولات و خدمات، محصولات افراد دیگر را به فروش می‌رسانید. با راه‌اندازی یک وبلاگ شما می‌توانید هر سه آیتم فوق را ارایه دهید. اما برای شروع یک وبلاگ توصیه ما خلاف تصور عموم که فعالیت در حوزه آنچه مورد علاقه‌تان است نظیر اشتراک گذاری احساسات یا روند روزانه فعالیت‌تان نیست. برای راه‌اندازی یک وبلاگ از همان ابتدا نیاز است که پس از یک ارزیابی دقیق، همانند یک بیزینس با آن رفتار کنید. پیشنهاد مناسب در این خصوص:

۱-موضوع وبلاگ را از همان ابتدا بعنوان یک کسب و کار انتخاب کنید و نه علاقه شخصی‌تان

۲-دامنه مناسب و طراحی سایت با ابزار ساده‌ای چون ورد پرس را مد نظر قرار دهید

۳-با ابزارهای جستجو و انجام تحقیقات کلیدی برای هدایت ترافیک به سمت وبلاگتان آشنا شوید

۴-مهارت لازم برای بهینه‌سازی آن برای موتورهای جستجو را پیدا کنید

۵-وبلاگ را بصورت مرتب آنالیز کرده و تاکتیک مناسب برای رشد آنرا لحاظ کنید.

آموزش آنلاین-کسب و کار کوچک- ایده کسب و کار

۲-دوره‌های آموزشی آنلاین

در صورتی که شما یک فرد متخصص و با دانش در حوزه خاصی هستید، دومین پیشنهاد ما بعنوان ایده کسب و کار کوچک اینترنتی و البته پر درآمد، به اشتراک گذاری دانش خود از طریق پلتفرم‌های آنلاین آموزشی است. این فعالیت هم اینک از طریق پلتفرم های آنلاین متعددی در ایران از طریق وب سایت ای سمینار و موارد مشابه قابل اجراست. شما می توانید با تهیه فیلم از مهارت خود و ارایه آن به افراد و یا از طریق فروش در وب سایت ها درآمد مناسبی برای خود ایجاد کنید

۳-آغاز یک تجارت الکترونیک

با ظهور ویروس کرونا، فروش محصولات بصورت آنلاین رونق بالایی گرفته است. شما با اخذ نمایندگی فروش محصولات یک شرکت و  راه اندازی یک وب سایت و فروشگاه الکترونیک و یا استفاده از پلتفرم های مشارکتی موجود (بعنوان مثال در ایران: وب سایت با سلام ، ترب و یا حتی همکاری با دیجی کالا و ایجاد پیج ویژه در شبکه‌های اجتماعی چون اینستاگرام) به فروش محصولات خود اقدام کنید. البته در این راه شما نیازمند کسب مهارت لازم در جهت هدایت افراد و ترافیک سایت‌ها به سمت خود هستید.

شبکه اجتماعی-کسب و کار کوچک

۴-مدیریت شبکه‌های اجتماعی

اگر تجربه بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را دارید و با الگوریتم‌های بازاریابی آنها آشنا هستید، می‌توانید یک فعالیت مشاوره‌ای در این خصوص  در شبکه‌های اجتماعی راه اندازی کنید. در این ایده کسب و کار کوچک ، همه مشاغل و افراد می‌توانند مشتری شما در دنیای دیجیتال امروز باشند. وظایف و فعالیت‌هایی که در این حوزه قابل انجام است:

-تولید محتوا برای برندها

-راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی

-استفاده از ترفندهای بازاریابی دیجیتال جهت جذب مخاطب به پیج

-ارزیابی و آنالیز نتایج و  ارایه بازخورد به کارفرما

۵-بازاریاب محتوا

استارت آپ‌ها، بیزینس‌های کوچک و اینفلوئنسرها همواره بدنبال تولید محتوای با کیفیت هستند. تخصص شما در تدوین استراتژی‌های موثر بازاریابی محتوا می‌تواند مشتریان زیادی را برایتان به همراه داشته باشد. بازاریابی محتوا یک مهارت دینامیک و رو به پیشرفت است. برای این منظور می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی مرتبط و انجام مطالعات به صورت مرتب خود را بروز نگاه دارید.

۶-تعمیرات کامپیوتر

در حال حاضر بیش از یک میلیارد کامپیوتر در جهان در حال استفاده است و طبق آمار سال ۲۰۱۸ فروش تجهیزات مرتبط درآمدی معادل ۱۹ میلیارد دلار در جهان داشته است. با توجه به هزینه بالای خرید کامپیوتر در این روزها تعمیرات کامپیوتر را می‌توانید بعنوان یک ایده کسب و کار کوچک پر بازده و درآمدزا حساب کنید. ابتدا مهارت لازم در این خصوص را کسب کرده و به تدریج با معرفی خود به دوستان و آشنایان شبکه جذب مشتری خود را گسترش دهید.

۷-طراح گرافیک

اکثر شرکت‌ها امروزه بدنبال طراح گرافیک هستند تا به آنها در تصویرسازی برند کمک کند. از طراحی بنر، پوستر، لوگو تا طراحی صفحات وب سایت، همگی فرصت‌هایی برای افرادی است که این مهارت را در اختیار دارند.

یادگیر ی مهارت طراحی گرافیک بعنوان یک ایده کسب و کار کوچک با آموزش لازم در مهارت‌هایی چون فتوشاپ، ادوب ایندیزاین به راحتی امکان پذیر است.

کسب و کار کوچک- ایده کسب و کار - طراحی سایت

۸-مشاور وب سایت‌های ورد پرس

ورد پرس پلتفرم محبوب و در دسترس برای اکثر بیزینس‌های کوچک و بلاگرهاست. اگر شما مهارت کافی در این خصوص داشته باشید می‌توانید علاوه بر انجام طراحی‌های مرتبط با استفاده از ارایه خدمات دیجیتال مارکتینگ به کارفرمای خود، جریان درآمدی مناسبی در این خصوص را برای خود ایجاد کنید.

۹-تولید پادکست

پادکست‌ها روندی افزایشی در جهان داشته‌اند. در سال ۲۰۰۶ تنها ۲۲ درصد از افراد در ایالت متحده امریکا  به پادکست گوش می‌دادند که اکنون این تعداد به ۷۵ درصد افزایش یافته است. برای این منظور پس از مشخص کردن حوزه فعالیت خود، نرم افزار و تجهیزات مرتبط را آماده‌سازی کنید و بر آن مبنا سرویس خدمات دهنده پادکست را انتخاب و فعالیت خود را آغاز کنید.

کسب درآمد از اینترنت ساده اما نیازمند نگرش هوشمندانه

کسب درآمد در دنیای آنلاین امروز با کمی هوشیاری و مشاهده فرصت‌ها براحتی امکان پذیر است. کافی است بعنوان یک فرد حاضر در این عصر، مهارت‌های حوزه دیجیتال خود را ارتقا دهید تا بتوانید از حداکثر پتانسیلی که موجود است به نفع خود استفاده کنید. ایده‌های اشاره شده تنها ایده‌های پر سود نیستند و شما با کمی خلاقیت و مبتنی بر مهارت و پتانسیل‌های خود می‌توانید هزاران ایده کسب و کار کوچک اینترنتی دیگر به این لیست اضافه کنید. این روزها همه بدنبال ایده کسب و کار کوچک ، قابل انجام در خانه و منطبق با تکنولوژی روز فناوری اطلاعات هستند. پس مسیر آینده خود را از هم اکنون به سمت آینده گسترش دهید.