برنامه‌ریزی برای راه اندازی کسب و کار و مسیر شغلی آینده را از اینجا آغاز کنید

برنامه‌ریزی برای راه اندازی کسب و کار و مسیر شغلی آینده را از اینجا آغاز کنید

برنامه‌ریزی برای راه اندازی کسب و کار و مسیر شغلی آینده را از اینجا آغاز کنید

امروزه راه اندازی کسب و کار ، پیشرفت شغلی و مدیریت فعالیتی که در حال انجام آن هستید  بسته به شناسایی این مورد است که از انجام چه کاری لذت می‌برید و کدام خصوصیت فعالیت کاری شما آنرا برایتان لذت بخش می‌کند. برای این منظور، ادگار شین، روانشناس سازمانی و پویایی شغلی، تست شخصیت شناسی را طراحی کرده است تا افراد با سنجش خود بر این مبنا، بتوانند شغل مناسب خود را برنامه‌ریزی کنند.

طبق نظر وی هر فرد یک لنگرگاه شغلی غالب دارد که با شناخت آن می‌تواند شغلی که بیشترین رضایت را برایش دارد پیدا کند، مسیر شغلی را یافته و متناسب با آن در جهت راه اندازی کسب و کار شخصی و یا توسعه فعالیت فعلی خود برنامه‌ریزی نماید. لنگرهای شغلی ارزشی است که در میان گزینه‌های شغلی ما بر یک شغل یا زمینۀ کاری، متمرکز می‌شود و مانند لنگری، کشتی را در طوفان نگاه می‌دارد.

لنگرگاه‌های شغلی شین که مورد ارزیابی قرار می‌گیرند

در تست طراحی شده توسط شین، ۸ لنگرگاه شغلی مورد ارزیابی قرار گرفته و بر آن مبنا امتیاز دهی می شود. در این حالت  می توانید با بررسی ویژگی که در شما غالب است (بر اساس نمرات کسب شده) تصویری از شغلی که تطابق بیشتری با شخصیت‌تان دارد را تعیین کنید. این موضوع بویژه برای افرادی که در صدد راه اندازی کسب و کار هستند می تواند مفید باشد.

راه اندازی کسب و کار- مسیر شغلی

۱-لنگرگاه فنی-تخصصی

این افراد، زمانی که در کاری واقعا مهارت دارند، انگیزه پیدا می‌کنند. (در اینجا منظور از تکنیکی، مرتبط با تکنولوژی نیست، بلکه یک فرد حرفه‌ای بسیار ماهر یا متخصص در زمینه‌ای خاص مدنظر است.) افرادی که این لنگر  در آنها در اولویت است، با توسعه‌ دادن مهارت‌شان رشد می‌کنند و از محیط‌های چالش‌برانگیز که امکان استفاده از تخصص‌شان را فراهم می‌کنند، لذت می‌برند. کاری که این افراد دنبال آن هستند یا فعالیت راه اندازی کسب و کار آنها، می‌تواند در هر سازمان، صنعت یا تخصصی باشد. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که بتوانند به طور مرتب مهارت‌هایشان را به معرض نمایش بگذارند. فرصت‌هایی در زمینه‌ی تدریس و مربی‌گری برای این‌گونه افراد به شدت جذاب است.

۲. لنگرگاه شایستگی مدیریت عمومی

برخلاف افراد دارای نمره بالای شایستگی فنی-تخصصی، افرادی با  نمره بالای گرایش مدیریتی عمومی، تخصص را محدودیت می‌دانند. آنها نمی‌خواهند متخصص باشند، بلکه می‌خواهند متخصصان را به استخدام خود در‌آورند. آنها از اختیار داشتن و آموزش دادن، حل مشکلات، مدیریت و ارتباط با افراد لذت می‌برند. این افراد، تحلیل‌گرا هستند و از مهارت‌های ارتباطی بالایی برخوردارند. افراد مناسب در حوزه‌ی مدیریتی عمومی، می‌توانند تمرکز خود را  در راه اندازی کسب و کار و یا فعالیت شغلی خود بر تمامی انواع صنایع و سازمان‌ها بگذارند و چیزی که به آنها انگیزه می‌‌دهد، رهبری، مسئولیت پذیری و همکاری است.

۳. لنگرگاه خودمختاری/استقلال

این افراد ترجیح می‌دهند در محیطی کار کنند که بتوانند قوانین خودشان را داشته باشند، استانداردهای خودشان را تعریف و مستقل از دیگران کار کنند. آنها می‌‌خواهند کاری که انجام می‌دهند را از ابتدا تا انتها تحت کنترل داشته باشند و به خاطر کاری که به تنهایی به پایان رسانده‌اند مورد قدردانی قرار گیرند. بهترین منصب‌ها برای افرادی با لنگر خودمختاری/استقلال جایی است که به آنها وظایفی سپرده می‌شود که باید به تنهایی به انجام برسانند. بهترین مشاغل برای آنها مشاوره و کارهای پروژه‌ای و قراردادی است. این دسته افراد در راه اندازی کسب و کار خویش فرمایی نیز پارامترهای لازم را در اختیار دارند زیرا این کسب و کارها نیازمند استقلال فردی است.

۴. لنگرگاه امنیت/ثبات

این افراد ریسک‌پذیر نیستند. آنها محیط‌هایی آرام و باثبات و قابل پیش‌بینی را ترجیح می‌دهند و زمانی که شغل‌شان را به صورت کامل انجام می‌دهند راضی می‌شوند. آنها تمایل دارند در سازمان‌هایی که به شدت ساختار یافته هستند و قوانین و انتظارات تعریف شده دارند، کار کنند. اینها افرادی هستند که اگر امکانش باشد، حاضرند تا زمان بازنشستگی برای یک سازمان کار کنند. افرادی که به دنبال امنیت/ثبات هستند، و معمولا در شرکت‌های بزرگ و مرکزی، یا در سازمان‌های دولتی پیدا می‌شوند. کاری که انجام می‌دهند، کم‌اهمیت‌تر از حقوق و مزایا و فرهنگ یک سازمان باثبات است.

۵. لنگرگاه خلاقیت کارآفرینانه

افرادی که این لنگر شغلی در آنها غالب است، افرادی خلاق و پرانرژی هستند. آنها خلاقیت خود را با  راه اندازی کسب و کار جدید، یا پیشگام شدن در کاری جدید، نشان می‌دهند. این افراد برای مالکیت ارزش قائل می‌شوند و برخلاف افرادی که لنگر خودمختاری/استقلال دارند، از کار کردن با دیگران و استخدام افراد با استعدادی که برای رسیدن به آرزوها و خلاقیت‌ خود به آنها نیاز دارند، لذت می‌برند. خیلی از افرادی که لنگر خلاقیت کارآفرینانه را ترجیح می‌دهند، صاحبان کسب‌و‌کارهایی هستند که ثروت برای‌شان نشانه‌ای از موفقیت است. محیط کاری این افراد پویا است، چون به راحتی کسل می‌شوند. خلق نکردن و بیکاری، آنها را کلافه می‌کند.

۶.  لنگرگاه خدمت و از خود گذشتگی

خصوصیت این لنگر شغلی، تمایل به خدمت‌رسانی به دیگران است. کارهایی به افرادی که به این لنگرگاه گرایش دارند، انگیزه می‌دهد که بازتاب ارزش‌های آرمانی‌شان باشد، حتی اگر آن کار به‌طور مستقیم به استعدادهایشان مرتبط نباشد. آنها هدف از کار را به خود کار ترجیح می‌دهند و معمولا به کارشان به چشم تعریفی از خود و ارزش‌هایشان نگاه می‌کنند. این افراد معمولا در سازمان‌های غیر انتفاعی و مشاغلی که به مردم خدمت‌رسانی می‌نمایند، کار می‌کنند. همچنین بخش‌های دولتی و مشاغل کمک‌رسانِ درون‌سازمانی برای آنها جذاب است. (منابع انسانی، مشاوره، پرستاری)

۷. لنگرگاه چالش و چالش

این افراد علاقمند به حل مسئله و چالش‌ هستند. آنها عاشق رقابت هستند و موانع را به شکل فرصت‌هایی برای آزمایش خود و عملکردشان می‌بینند. افرادی با لنگر شغلی «خلاقیت کارآفرینانه»، خیلی زود کسل می‌شوند، ولی افرادی که گرایش «چالش خالص» دارند، برای اینکه انگیزه‌شان حفظ شود، باید دائما با تغییرات مواجه شوند. این افراد معمولا در طول زندگی‌شان بیشتر از یک نوع شغل دارند و معمولا به طور مداوم کارشان را تغییر می‌دهند. محیط کاری مناسب برای افرادی با گرایش چالش خالص جایی است که رقابت و تلاش فردی به شدت مورد تشویق قرار گیرد. سِمَت‌های مربوط به فروش و مشاغلی که فشار کاری بالایی دارد، معمولا مناسب این افراد هستند.

۸. لنگرگاه کار و زندگی

این افراد کار را جدای از زندگی‌ می‌دانند. ایجاد تعادل بین کار، خانواده و اوقات فراغت برای این افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و آنها معمولا سِمَتی را انتخاب می‌کنند که به آنها امکان برقراری چنین تعادلی را بدهد. آنها فرصت‌هایی که در بخش‌های مختلف زندگی‌شان مانع ایجاد کنند را رد می‌کنند. معمولا مرخصی‌های طولانی برای سفر یا کارهای داوطلبانه می‌گیرند. افرادی که به لنگر شغلی سبک‌ زندگی گرایش دارند، برای زندگی کار می‌کنند و به دنبال سازمان‌هایی می‌گردند که محیط کاری آرامش‌بخش و فرهنگی آسان داشته باشد. آنها همچنین مشاغلی که به سرعت کارمندان‌شان را عوض می‌کنند، یا کارهای نیمه وقت را ترجیح می‌دهند. آنها دوست دارند فقط به اندازه‌ای کار کنند که پولی را که برای ماجراجویی بعدی به آن نیاز دارند به دست بیاورند.

مسیر شغلی-راه اندازی کسب و کار

نکته‌ های کلیدی این سبک ارزیابی در راه اندازی کسب و کار و مسیر شغلی چیست؟

  • در این ارزیابی سوالات به گونه ای است که شما را به تفکر وا می دارد که به عنوان مثال این لنگر تا به حال چه اندازه برای شما مهم بوده است.
  • در این ارزیابی پی می برید که ارزش درونی شما در مسیر شغلی تان چیست و چه نوع شغلی به شما احساس خوبی می بخشد. آیا شاخص لازم برای راه اندازی کسب و کار را دارید؟
  • امتیاز برابر در برخی لنگرگاه ها نشان دهنده مسیر پیچیده تر برای رسیدن به رضایت شغلی است زیرا نیاز است که شغل شما در راستای چند ارزش باشد و یا در چند زمینه فعالیت کنید
  • این ارزیابی برای افرادی که در آغاز انتخاب مسیر شغلی هستند بسیار مفید است. اما برای افرادی که در حال حاضر شغلی هم دارند، می تواند برای تعیین بهترین مسیر رشد در سازمان مورد استفاده قرار بگیرد
  • و نکته آخر اینکه در هر ارزیابی شخصیت شناسی، صداقت حرف اول را می‌زند. بنابراین برای بهترین نتیجه پاسخ هایی متناسب با واقعیت فعلی خودتان دهید نه آنچه در آرزویش هستید!

این آزمون را کجا می توان انجام داد؟

با دانلود پلتفرم توانمندسازی نت حامی، اپلیکیشن ما را دانلود کرده و یک گام دیگر به سمت خودآگاهی حرکت کنید.

مسلما این آزمون برای آنها که بدنبال راه اندازی کسب و کار هستند می‌ تواند تصویری کلی از شخصیت کاری آنها را ارایه دهد.

لینک دانلود نسخه اندروید

لینک دانلود نسخهios