برترس خوددر راه اندازی استارتاپ غلبه کنید

برترس خوددر راه اندازی استارتاپ غلبه کنید

برترس خود در راه اندازی استارتاپ غلبه کنید

ترس، عدم اطمینان و شک همه احساساتی هستند که افراد هنگام فکر کردن به راه اندازی استارتاپ خود دارند. کارآفرینان در هر سنی و  با هر تجربه ای در به واقعیت درآوردن ایده خود با چالش های این چنینی با خود مواجه می شوند.

به عنوان یک کارآفرین و یا صاحب یک کسب و کار، همواره فشارهایی برای موفقیت در فعالیت وجود دارد، نه فقط  به خاطر کارکنان، شرکا و سرمایه گذارانی که به شما اعتماد دارند ، بلکه برای اثبات این موضوع به خود، خانواده و دوستانتان که شما شایسته آغاز و حفظ این فعالیت هستید. طبق نظرسنجی انجام شده در آمریکا یک سوم آمریکایی ها از شروع فعالیت خود ترس دارند و با وجود رونق اقتصادی بالا در این کشور، این ترس باعث خنثی کردن ایده‌های بسیاری شده است.

سوال اینجاست که چه چیزی باعث ترس از کارآفرینی و راه اندازی استارتاپ می شود؟ و چگونه می توانید بر آن غلبه کرده و یک تجارت موفق ایجاد کنید؟  در اولین قدم صمیمانه به خود و ایده‌ تان ایمان داشته باشید.

در اینجا چند روش اصلی برای غلبه بر برخی از بزرگترین موانع فکری راه اندازی استارتاپ ارایه می‌ شود:

راه اندازی استارتاپ-استارتاپ

اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید – سپس کمال گرایی درونی خود را نادیده بگیرید.

از کجا می‌خواهید شروع کنید؟ جزئیات تفصیلی و فرایندهای عملی متعددی برای تفکر در این مسیر  وجود دارد. یک صفت بارز کارآفرینان توانایی تعیین اهداف است. با مشخص کردن رسالت کلی استارتاپ خود شروع کنید و کارهای کوچکتر و قابل دستیابی را ایجاد کنید که به عنوان پله های دستیابی به آن ماموریت باشد. این اهداف کوچک نه تنها بیان مأموریت فعالیت شما را تسهیل می کند بلکه نشانه خوبی از آغاز کار را برای شما رقم می زند. کارآفرینان غالباً  کمال گرا هستند، اما به یاد داشته باشید که برای شروع آزمایش نسخه‌های محصول تان، لازم نیست کلیه شرایط کاملاً مناسب باشد، شروع به ساختن وب سایت خود کنید و در مورد شغل خود با مشاوران مورد اطمینان صحبت کنید.

تعریف اهداف واقع گرایانه به ویژه هنگام راه اندازی استارتاپ به عنوان یک نقشه راه حایز اهمیت هستند. جف ویگونا ، مدیرعامل و بنیان گذار Kuju Coffee  می گوید: “شروع کار بسیار دشوار است زیرا شما مجبور به تغییر در زندگی روزمره خود هستید. بیشتر افراد دارای مشاغل و زندگی معمولی هستند که به آن مشغولند. درست بعد از رسیدن به خانه از محل کار، من پشت کامپیوتر خود می نشستم و به خود می گفتم  اکنون فقط یک کار را انجام دهم. این  می توانست هر کاری باشد، از راه اندازی یک صفحه وب سایت، جستجوی ایده یا تنها یک تلفن حتی اگر کسی به آن پاسخ ندهد. هدف این بود که هر روز این کار را انجام دهم”.

 

گروه پشتیبان پر شور و با انرژی خود را هنگام راه اندازی استارتاپ داشته باشید

بیایید صادق باشید، شور و اشتیاق فقط می‌تواند شما را تا حدی در راه اندازی استارتاپ پیش ببرد؛ اما بدون اینکه شرایط اقتصادی شما  پایدار باشد، کسب و کارتان متوقف می‌شود. عنصر اصلی در اینجا شناسایی و ساختن یک گروه حمایتی است. گروه حمایتی شما باید از چند دسته افراد  شامل سرمایه گذاران، شرکا و مشتریان با انرژی تشکیل شود. زیرا هر یک به موفقیت مالی تان کمک می کند. با شناسایی افرادی که از کارهایی که انجام می دهید بسیار هیجان زده هستند، سیستم پشتیبانی شما به سرعت تقویت می شود.

 

این فکرکه ضروری است در کار و زندگی خود تعادل کامل ایجاد کنید را دور بیندازید.

شما در حال آماده سازی و  راه اندازی استارتاپ هستید و در صورت مصمم بودن باید اکثر وقت و انرژی خود را برای شروع  آن بگذارید، زیرا در غیر این صورت دستیابی به موفقیت  دشوار خواهد بود.

حال سوال اینجاست که زندگی و روابط شخصی شما چه خواهد شد؟ اگر کارآفرین هستید ممکن است در ابتدا، مرز بین زندگی شخصی و حرفه‌ای شما کمی مبهم باشد، اما راه اندازی استارتاپ و آغاز یک کسب و کار بدون  توجه به واکنش خانواده و دوستان شما غیرممکن است. البته با داشتن یک سیستم پشتیبانی مناسب،  آغاز یک کسب و کار شخصی نباید مانعی در زندگی خانوادگی‌ تان ایجاد نماید. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که  شما را درک  می‌کنند و این موضوع را به خانواده خود نیز یادآور شوید که بزودی تعادل را برقرار می‌کنید.

البته برای هر کسب و کاری قطعاً یک راه حل استاندارد وجود ندارد. بنیانگذار شرکت Katie’s Coldpress می‌ گوید: یکی از ترس های من در راه اندازی استارتاپ و کسب و کار شخصی خود این بود که مجبور باشم زمان های زیادی را دور از دخترم سپری کنم. چگونگی تعادل بین کار و خانواده برای هر کارآفرینی  تصمیمی شخصی است که باید بدنبال راه حلی برای آن باشد. در حال حاضر من اکثر فعالیت خود را  از خانه بر روی رایانه و تلفن انجام می دهم تا در طول هفته بتوانم در کنار فرزندان خود باشم. “

هنگام راه اندازی استارتاپ خود یا دنبال کردن هر رویائی که دارید ، همیشه عدم اطمینان وجود خواهد داشت. آسیب پذیری و سؤال از هر تصمیمی که در زندگی می گیریم حاصل می شود، اما آنچه که دستیابی به رویای اداره کردن مشاغل شخصی شما را از نشستن در حاشیه ها جدا نمی کند، جسارت ورود به آن است.

آغاز راه اندازی استارتاپ-راه اندازی استارتاپ

شما در آغاز راهی بزرگ به سوی خوداتکایی هستید

مسلما این موارد صرفا تلنگری است برای آنان که ایده ای دارند اما شک و تردید در آغاز آن. راه اندازی استارتاپ پیچ و خم های خود را دارد و نیازمند بهره گیری از  تجربیات افراد موفق.اگر هنوز فکر می‌ کنید که نیاز به راهنمایی بیشتر و ایجاد اعتماد به نفس بیشتر دارید توصیه می‌ کنیم که به صحبت های کارآفرینانی که این مسیر را طی کرده‌ اند گوش فرا دهید.

اولین پیشنهاد ما فراگیری دروس اولیه راه اندازی استارتاپ و تعمق در پاسخ به سوالات متداول آن از زبان دکتر داود فدایی، بنیانگذار سازمان مردم نهاد نت حامی است

دومین پیشنهاد ما هم مطالعه سرگذشت و زندگینامه کارآفرینان بزرگ در این حیطه است.

سومین پیشنهاد نیز توانمندشدن در مسیر کسب و کار با شرکت در دوره های آموزشی راه اندازی استارتاپ

مطالعه کنید، توانمند شوید و با اطمینان خاطر ایده های خود را گام به گام و با مشاوره بزرگان این حوزه پیش ببرید.

بخشی از متن ترجمه مقاله ای با همین نام در وب سایت www.entrepreneur.com است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *